Utrzymanie zimowe w zadaniu polega na zmniejszeniu skutków warunków atmosferycznych związanych z okresem zimowym na standardzie I. Cena za usługę zawiera oba rodzaje utrzymania dróg tzn. pracę bierną i czynną. Początek doby rozliczeniowej przyjmuje się jako rozpoczęcie pracy przez sprzęt dla danego standardu.
Zadanie A obejmuje:
Początek doby rozliczeniowej przyjmuje się jako rozpoczęcie prac przez sprzęt na danej części. W skład doby rozliczeniowej mogą wchodzić wielokrotne przerwy w pracy lub czas pracy czynnej sprzętu stanowiące wypełnienie tych 24 h. Wynagrodzenie za wykonanie 1 km akcji będzie wynikiem doprowadzenia nawierzchni do tzw. „czarnej mokrej” w ciągu czasu zgodnego z warunkami i obejmuje:
— Utrzymywanie w gotowości sprzętu do wykonywania prac objętych zimowym utrzymaniem, pełnienie dyżurów dyspozytorskich związanych z zimowym utrzymaniem dróg, patrolowanie dróg. Sprzęt do odśnieżania ulic tzn. nośniki muszą być wyposażone w zintegrowany moduł GPS/GPRS z czujnikami umożliwiający telemetryczną transmisję danych. Moduł GPS/GPRS musi być sprawny przez cały czas trwania umowy, a strona www służąca do weryfikowania ich pracy musi być dostępna podczas trwania umowy oraz jeszcze przez rok po zakończeniu umowy.
— Bieżące usuwanie śliskości z jezdni, zatok autobusowych i parkingów (każdorazowo zastosowanie piasku, mieszaniny piasku i soli wyłącznie po wcześniejszej akceptacji „Zamawiającego”).
— Bieżące usuwanie z jezdni, zatok autobusowych i parkingów gromadzącego się w czasie opadów śniegu, tak aby utrzymać drogę w określonym standardzie, a po ustaniu opadów usunięcie śniegu z poboczy i zatok postojowych bezpośrednio przyległych parkingów (każdorazowo zastosowanie piasku, mieszaniny piasku i soli wyłącznie po wcześniejszej akceptacji „Zamawiającego”).
— Wywóz śniegu na zlecenie.
Zadanie B:
— Utrzymywanie w gotowości sprzętu do wykonywania prac objętych zimowym utrzymaniem, pełnienie dyżurów dyspozytorskich, patrolowanie dróg związanych z zimowym utrzymaniem chodników itp.
— Bieżące odśnieżanie i likwidacji śliskości z chodników, azyli i przejść dla pieszych, peronów przystankowych, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-jezdnych itp., tak aby utrzymać ww. części ulic w określonym standardzie przy pomocy mieszaniny piasku i soli,
— Odśnieżanie i likwidacja śliskości z chodników, azyli i przejść dla pieszych, peronów przystankowych, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-jezdnych itp., przy pomocy mieszaniny piasku i soli, leżących poza ciągami dróg na zlecenie Zamawiającego.
— Wywóz śniegu na zlecenie.
Szacunkowa ilość chodników w pasie drogowym to ok 196 000 m2.